Queen Spindle Footboard
SKU:
91475
Category: Bed Parts
Tags: Aged Cotton, Bed Parts, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Queen Spindle Footboard | Constructed with select hardwood solids and Pine veneers |
|---|---|
| Queen Spindle Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 66.00″W X 02.50″D X 15.00″H |
| Weight | 30.86 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 30.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 66 × 15 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Cotton |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Maddox |
Contact Us
"*" indicates required fields