6/6 Uph Headboard
SKU:
82580
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Platinum Drift, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/6 Uph Headboard | Constructed of select hardwood solids and Mango veneers |
|---|---|
| 6/6 Uph Headboard | Elegant modern shelter bed with shaped wings |
| 6/6 Uph Headboard | Padded vertical channeling |
| 6/6 Uph Headboard | Fabric has a touch of silver flake for a refined glam attitude |
| 6/6 Uph Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/6 Uph Headboard | Cleaning code: WS |
| 6/6 Uph Headboard | King bed: 82580-82581-82572 |
| 6/6 Uph Headboard | Fully assembled king bed: 80″W x95.5″D x 59.5″H |
| Dimensions | 80.50″W X 13.50″D X 59.50″H |
| Weight | 86.42 lbs |
| Elegant modern shelter bed with shaped wings | Yes |
| Padded vertical channeling | Yes |
| Fabric has a touch of silver flake for a refined glam attitude | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| King bed: 82580-82581-82572 | Yes |
| Fully assembled king bed: 80″W x95.5″D x 59.5″H | Yes |
| Weight | 86.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 80.5 × 59.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Contact Us
"*" indicates required fields