6/0-6/6 Louver Headboard
SKU:
37286
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Cloud, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 6/0-6/6 Louver Headboard | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 6/0-6/6 Louver Headboard | Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance |
| 6/0-6/6 Louver Headboard | Vertical shiplap details flanked with louvered panels |
| 6/0-6/6 Louver Headboard | Generously scaled cap rails |
| 6/0-6/6 Louver Headboard | King louver bed: 37286 – 37287 – 37272 |
| 6/0-6/6 Louver Headboard | Fully assembled size: 80 1/2 x 87 1/8 x 58″H |
| Dimensions | 80.50″W X 03.00″D X 58.00″H |
| Weight | 93.70 lbs |
| Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Vertical shiplap details flanked with louvered panels | Yes |
| Generously scaled cap rails | Yes |
| King louver bed: 37286 – 37287 – 37272 | Yes |
| Fully assembled size: 80 1/2 x 87 1/8 x 58″H | Yes |
| Weight | 93.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 80.5 × 58 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Contact Us
"*" indicates required fields