5/0 Woven Footboard
SKU:
30771
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Riverside Furniture, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Woven Footboard | Constructed of paint grade solids and natural woven materials |
|---|---|
| 5/0 Woven Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 63.00″W X 03.00″D X 15.25″H |
| Weight | 29.76 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 29.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 63 × 15.25 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields