5/0 Platform Headboard
SKU:
83774
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Clasic Walnut, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Platform Headboard | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0 Platform Headboard | Sleek low profile headboard |
| 5/0 Platform Headboard | Two plush upholstered panels for extra comfort |
| 5/0 Platform Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 5/0 Platform Headboard | Cleaning Code: S |
| 5/0 Platform Headboard | Queen panel bed: 83774-83775 |
| 5/0 Platform Headboard | Fully assembled: 63.5″W x 87″D x 48″H |
| Dimensions | 63.50″W X 07.00″D X 48.00″H |
| Weight | 57.98 lbs |
| Sleek low profile headboard | Yes |
| Two plush upholstered panels for extra comfort | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Queen panel bed: 83774-83775 | Yes |
| Fully assembled: 63.5″W x 87″D x 48″H | Yes |
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 63.5 × 48 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Contact Us
"*" indicates required fields