5/0 Panel Footboard
SKU:
50571
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Riverside Furniture, Toasted Almond
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Panel Footboard | Constructed of Acacia solids and veneers |
|---|---|
| 5/0 Panel Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 64.25″W X 03.00″D X 20.00″H |
| Weight | 54.01 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 64.25 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Contact Us
"*" indicates required fields