5/0 Footboard
SKU:
91071
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Brown, Pale Oak, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 5/0 Footboard | Constructed of select hardwoods and Oak veneers |
|---|---|
| 5/0 Footboard | The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer |
| 5/0 Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 64.25″W X 02.75″D X 18.00″H |
| Weight | 33.07 lbs |
| The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 64.25 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Contact Us
"*" indicates required fields