4/6 Panel Headboard
SKU:
30713
Category: Bed Parts
Tags: Bed Parts, Riverside Furniture, White, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| 4/6 Panel Headboard | Constructed of select hardwood solids and Pine veneers |
|---|---|
| 4/6 Panel Headboard | Triple square beads frame out the generously scaled white frame |
| 4/6 Panel Headboard | Driftwood panels add to the laid back lifestyle |
| 4/6 Panel Headboard | Full Panel Bed: 30713-30714-30779 |
| 4/6 Panel Headboard | Fully Assembled Size: 57 3/4″W x 81″D x 56″H |
| 4/6 Panel Headboard | Boxspring required |
| Dimensions | 57.75″W X 03.25″D X 56.00″H |
| Weight | 47.40 lbs |
| Triple square beads frame out the generously scaled white frame | Yes |
| Driftwood panels add to the laid back lifestyle | Yes |
| Full Panel Bed: 30713-30714-30779 | Yes |
| Fully Assembled Size: 57 3/4″W x 81″D x 56″H | Yes |
| Boxspring required | Yes |
| Weight | 47.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 57.75 × 56 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields