Layne Solid Wood Square End Table – Milk White
SKU:
51031403
Category: End Tables
Tags: Classic Home, Cream, End Tables, Milk White
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Layne End Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and a modern, minimalistic design. Its sophisticated yet simple lines and timeless appeal make it a versatile addition to any living room or lounge area.
Product Details
| Overall Dimensions | 20”W x 20”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Oak Wood |
| Colors | Milk White |
| Weight | 35.3 lbs |
| Table Top Thickness | 22″ |
| Table Clearance From Floor | 2″ |
| Overhang Front Back | 1.5″ |
| Overhang Side Side | 1.5″ |
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Milk White |
| Style | Modern |
| Collection | Layne |
Contact Us
"*" indicates required fields