Deen Round End Table
SKU:
5510-220-492
Category: End Tables
Tags: Bassett Mirror Company, End Tables, Silver
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Metro modern styling with industrial sprocket shaped gunmetal-finished steel base. Topped with a 3/8″ thick glass table top.
Product Details
| Color/Finish | Silver |
|---|---|
| Color Details | Gunmetal/Clear |
| Material | Steel, Glass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 32.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 26 × 26 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
Contact Us
"*" indicates required fields