Bristol Solid Wood Square End Table – Aged Cream
SKU:
51031347
Category: End Tables
Tags: Aged Cream, Classic Home, Cream, End Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Embrace the beauty of FSC-certified reclaimed oak wood with the Bristol Collection. With its rich finishes, natural cracks, and exposed joinery, this eco-conscious design merges modern elegance with organic charm and durability, sealed with a water-based finish for added protection and sustainability. Available in Cafe Brown, Black and Aged brown.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 24”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Oak |
| Colors | Aged Cream |
| Weight | 48 lbs |
| Table Clearance From Floor | 15.75″ |
| Distance Between Legs Front Back | 13.75″ |
| Extension | No |
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Aged Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bristol |
Contact Us
"*" indicates required fields