Bexly Marble Square End Table – Merlot
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Masterfully made from luxurious marble like Sawar Toronto, Green Bidasar, or Red Levante, the Bexly End Table features a sleek geometric design. Highlighting the natural beauty of the stone, it makes a refined yet striking statement for any living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 22”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | Marble |
| Colors | Merlot |
| Weight | 125 lbs |
| Table Top Thickness | 0.5″ |
| Table Clearance From Floor | 21.5″ |
| Overhang Front Back | 2″ |
| Overhang Side Side | 2″ |
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Red |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Modern |
| Collection | Bexly |
Contact Us
"*" indicates required fields