Bali Round End Table
SKU:
5931-LR-220
Category: End Tables
Tags: Bassett Mirror Company, End Tables, White
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Bali End Table, where coastal modern farmhouse design meets thoughtful craftsmanship. Crafted with a solid mango base in a white-wash finish, adorned with horizontal grooving for a planked effect, and topped with a textured resin in a faux plaster finish, this table is a true work of art.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | White wash mango. |
| Style | Modern |
| Collection | Bali |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 37.48 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Coastal modern farmhouse charm with a solid mango base in white-wash finish | Yes |
| Table base features horizontal grooving for a rustic charm with a planked effect | Yes |
| Table top adorned with textured resin in a faux plaster finish for a unique, inviting element | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Bali collection | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Bali |
Contact Us
"*" indicates required fields