Vander Solid Wood Rectangle Console Table
SKU:
51031767
Category: Console Tables
Tags: Brown, Classic Home, Console Sofas, Tawny Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Defined by hand-applied reeds of wire-brushed solid wood and FSC Certified Oak Veneer, the Vander console tables feature fluid radius corners. With two finishes option, this inspired design offers timeless craftsmanship and versatility for your space.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 20”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Tawny Brown |
| Weight | 152.12 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 3″ |
| Distance Between Legs Side Side | 12.5″ |
| Overhang Side Side | 12″ |
| Weight | 152.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 72 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Tawny Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vander |
Contact Us
"*" indicates required fields