Layne Solid Wood Square Coffee Table W/casters
SKU:
51031404
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Light Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Layne Coffee Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and convenient casters for easy mobility. Its modern, minimalistic design and clean lines offer a sophisticated yet simple look, making it a versatile addition to any living room or lounge area.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 42”D x 17”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Oak Wood |
| Colors | Light Brown |
| Weight | 82.5 lbs |
| Weight | 82.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Layne |
Contact Us
"*" indicates required fields