Layne Solid Wood Square Coffee Table W Casters – Milk White
SKU:
51031407
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Cream, Milk White
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Layne Coffee Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and convenient casters for easy mobility. Its modern, minimalistic design and clean lines offer a sophisticated yet simple look, making it a versatile addition to any living room or lounge area.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 42”D x 17”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Oak Wood |
| Colors | Milk White |
| Weight | 82.5 lbs |
| Weight | 82.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Milk White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Layne |
Contact Us
"*" indicates required fields