Layne Solid Wood Round Coffee Table With Casters – True Natural
SKU:
51031410
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, True Natural
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Layne Coffee Table features a sleek oak wood veneer construction with a stylish plinth base and convenient casters for easy mobility. Its modern, minimalistic design and clean lines offer a sophisticated yet simple look, making it a versatile addition to any living room or lounge area.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 42”D x 17”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer, Oak Wood |
| Colors | True Natural |
| Weight | 48.4 lbs |
| Weight | 48.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | True Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Layne |
Contact Us
"*" indicates required fields