Garford Solid Wood Round Coffee Table – Natural
SKU:
51005404
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Natural
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Bring sculptural beauty to your living space with this Teak Wood Coffee Table, handcrafted from solid reclaimed teak. The rounded silhouette and intricate patchwork of natural wood pieces create a bold, organic statement. Rich grain patterns, knots, and textures highlight the artistry of nature. Perfect for modern rustic, boho, or eco-chic interiors, this artisan coffee table offers timeless elegance, sustainable craftsmanship, and dramatic visual impact for any home.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 40”D x 17”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood |
| Colors | Natural |
| Weight | 218 lbs |
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Organic Modern |
| Collection | Garford |
Contact Us
"*" indicates required fields