Durant Solid Wood Rectangle Coffee Table – Antique White/distressed Brown
SKU:
51030948
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Antique White/Distressed Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Cream
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Durant Coffee Table celebrates sustainability and style with FSC-certified reclaimed pine wood. Featuring an angular silhouette and a natural finish, it brings a sleek, modern aesthetic to any living space. The minimalist design adds both functionality and elegance, making it a perfect centerpiece for your home. Available in Distressed Gray/Weathered Chalk and Carbon Black/Weathered Cement. Available in Distressed Gray/Weathered Chalk and Carbon Black/Weathered Cement.
Product Details
| Overall Dimensions | 54”W x 32”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | Concrete Laminate, Reclaimed Pine |
| Colors | Antique White/Distressed Brown |
| Weight | 112.44 lbs |
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 54 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique White/Distressed Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Durant |
Contact Us
"*" indicates required fields