Duncan Solid Wood Rectangle Coffee Table
SKU:
51031581
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Duncan Reclaimed Pine Occasional Set reflects an industrial yet elegant design, featuring robust, angular legs and a natural finish that highlights the reclaimed pine’s rich grain. FSC Certified wood ensures sustainable craftsmanship, perfect for versatile living spaces.
Product Details
| Overall Dimensions | 58”W x 32”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | Oak Wood,Reclaimed Pine |
| Weight | 85 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 12.5″ |
| Distance Between Legs Front Back | 42″ |
| Overhang Front Back | 2″ |
| Distance Between Legs Side Side | 16″ |
| Overhang Side Side | 2″ |
| Extension | No |
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 58 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Duncan |
Contact Us
"*" indicates required fields