Commerce & Market Octavius Cocktail Table
SKU:
7228-80050-00
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Gold, Golds, Hooker Furniture
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A tactile, earthy Mango Wood top combines with an elegant gold metal base in the Octavius hexagonal-shaped cocktail table, creating a youthful yet timeless style.
Product Details
| Carton Height | 19.50 |
|---|---|
| Carton Length | 41.50 |
| Carton Weight | 76.00 |
| Carton Width | 41.50 |
| Depth | 39.00 |
| Distressing | No |
| Height | 17.00 |
| Material Description | Iron and Mango Wood |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 125 lbs |
| Width | 39.00 |
| Weight | 60 |
| Image Role Data | {“7228_80050_00_detail”:[“Detail Image 1″],”7228_80013_89_80050_00_821_5012_room”:[“Room Image 1″],”7228_80050_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80050_00_top”:[“Top Silo Ima |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 17 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Contact Us
"*" indicates required fields