Alta Trunk Coffee Table
SKU:
59026892
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Antique White, Classic Home, Cocktail & Coffee Tables, Cream
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Alta Collection is a curated selection of handcrafted furniture pieces that combine rustic charm with sophisticated design. Each item in this collection, from the intricately carved cabinets and sturdy coffee tables to the unique shelving units, is made from reclaimed wood and features natural finishes, embracing the beauty of raw materials. Ideal for those who value distinctive craftsmanship, the Alta Collection brings warmth, character, and a sense of timeless elegance to any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 49”W x 25”D x 19”H |
|---|---|
| Colors | Antique White |
| Weight | 66.2 lbs |
| Weight | 66.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 49 × 19 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique White |
| Style | Rustic |
| Collection | Alta |
Contact Us
"*" indicates required fields