Woven Nesting Table
SKU:
30705
Category: Chairside Tables
Tags: Brown, Chairside Tables, Hemlock, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of woven seagrass and natural fibers | Yes |
|---|---|
| Natural materials presented throughout enhances its coastal cottage style | Yes |
| Includes one smaller table nested in a larger table for a compact design | Yes |
| Large nesting table: 22 x 24 x 22″H | Yes |
| Small nesting table: 17 x 21.50 x 19″H | Yes |
| Dimensions | 22.00″W X 24.00″D X 24.00″H |
| Weight | 59.52 lbs |
| Weight | 59.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 24 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hemlock |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields