Teague Accent Table
SKU:
8670-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Black, Chairside Tables
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Teague Accent Table features a cylinder shape with black and white bone vertical striping. Natural bone is a product of nature and is completely unique. The natural material is subject to variations in characteristics.
Product Details
| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Color Details | Black/White Bone |
| Material | MDF/Bone/Resin |
| Style | Modern, Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 26.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Natural bone detailing creates some color variation making each piece unique | Yes |
| Contrasting black and white bone in vertical stripe pattern | Yes |
| Base is constructed of bone and wood | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Teague |
Contact Us
"*" indicates required fields