Tait Accent Table
SKU:
7082-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, White
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Tait Accent Table has a boho, coastal design style. The solid mango wood table features a sandblasted finish, adding texture to the white-washed color.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Sandblasted White |
| Material | Mango Wood |
| Style | Coastal |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 21.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Tait Accent Table features a boho-coastal style | Yes |
| The mango wood table features a textured, white-washed finish | Yes |
| Features a pedestal style table base | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal |
| Collection | Tait |
Contact Us
"*" indicates required fields