Surrey Scatter Table
SKU:
5880-LR-222
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Metro modern styled martini table is perfect chair side accent. Features white marble inserts with gold leaf frame.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Gold Leaf/White |
| Material | Metal / marble |
| Style | Modern |
| Collection | Surrey |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 15.40 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Surrey Scatter Table features metro modern inspired style | Yes |
| Constructed with a gold leaf metal frame and marble inserts | Yes |
| Features an upper and lower shelf for displaying items or holding a beverage | Yes |
| Easy assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 26 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Collection | Surrey |
Contact Us
"*" indicates required fields