Mccoy Accent Table
SKU:
7079-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Gray
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
McCoy Accent Table is perfectly scaled for a chairside table to display flowers and hold drinks. This contemporary accent table features a gray agate stone top and brushed nickel finished steel base.
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Grey Agate/Brushed Nickel |
| Material | Agate/Steel |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 18.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Features contemporary style with the thin, brushed nickel C-style base | Yes |
| The gray agate stone top features varying warm and cool gray tones | Yes |
| The natural stone top will have some color variance between each piece | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Mccoy |
Contact Us
"*" indicates required fields