Leta Scatter Table
SKU:
9635-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Black, Chairside Tables
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Leta Accent Table features a modern design with a round, bulbous base with round, tray-style top. Constructed with steel, and features a polished brass and matte black two-tone finish.
Product Details
| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Color Details | Burnished Brass / Black |
| Material | Metal |
| Style | Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 15.50 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Leta Scatter Table makes the perfect modern accent for your home | Yes |
| Features a two-toned finish with a matte black base and polished brass table top | Yes |
| Table top features a tray style edge | Yes |
| Constructed of iron | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 16 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Leta |
Contact Us
"*" indicates required fields