Keiran Accent Table
SKU:
7083-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, White
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Kieran Accent Table features a sandblasted solid mango in a whitewash finish with a scallop top and tulip base design. Finish: white-wash. Material: mango wood.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Sandblasted White |
| Material | Mango Wood |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Keiran |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 10.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Farmhouse style accent table | Yes |
| Constructed with mango wood in a white-washed finish | Yes |
| Table top features scalloped edges | Yes |
| Features a tulip style table base | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 21 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Keiran |
Contact Us
"*" indicates required fields