Hartley Nickel Accent Table
SKU:
6066-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Silver
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Introducing the Hartley Accent Table in sophisticated black contemporary style. Crafted with a thick, round cast glass top and a sleek nickel-finished iron base featuring an elegant arched design motif, this table adds a touch of modern elegance to any space. Its quality construction and unique design make it a chic and stylish addition to your home decor. With no assembly required, it offers effortless placement and enhances your interior with ease.
Product Details
| Color Details | Nickel |
|---|---|
| Material | Iron/Cast Glass |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Color/Finish | Silver |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 33.00 lbs |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Hartley |
Contact Us
"*" indicates required fields