Finch Accent Table
SKU:
8850-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Green
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Finch Scatter Table is a round scatter table with a diamond patterning alternating natural bone and seafoam resin,
Product Details
| Color/Finish | Green |
|---|---|
| Color Details | Ivory Green |
| Material | MDF/Bone/Resin |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 26.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Features art deco styling | Yes |
| This round accent table features a white and seagreen diamond pattern | Yes |
| Constructed with bone and resin | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Green |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finch |
Contact Us
"*" indicates required fields