Felicity Accent Table
SKU:
9901-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Felicity Accent Table features a modern styling, three-tiered accent table with a combination of etched iron, clear tempered glass, and white marble tops with a solid iron base in a brushed gold finish.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Brushed Gold White Marble Tempered Glass |
| Material | Iron, Glass, Marble |
| Style | Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 39.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Features modern inspired style | Yes |
| Features mixed materials with an iron top, marble shelf and glass shelf | Yes |
| The solid iron table base is finished in a brushed gold color | Yes |
| Some assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 22 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Collection | Felicity |
Contact Us
"*" indicates required fields