Chairside Table
SKU:
50212
Category: Chairside Tables
Tags: Chairside Tables, Champagne, Cream, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of Poplar hardwood solid and Cherry veneer | Yes |
|---|---|
| Beveled-edge glass top | Yes |
| Center fixed shelf | Yes |
| Drawer has dovetail joinery, and ball bearing extension guides | Yes |
| Dimensions | 14.00″W X 25.00″D X 24.50″H |
| Weight | 72.75 lbs |
| Weight | 72.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 14 × 24.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Contact Us
"*" indicates required fields