Chairside Table
SKU:
37212
Category: Chairside Tables
Tags: Chairside Tables, Cloud/fog, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white table | Yes |
| Framed drawers | Yes |
| Table is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Custom designed hardware | Yes |
| Patterned drawer bottoms | Yes |
| Three drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Dimensions | 16.00″W X 22.00″D X 23.75″H |
| Weight | 54.01 lbs |
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 23.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Contact Us
"*" indicates required fields