Chairside Table
SKU:
32312
Category: Chairside Tables
Tags: Antique Oak/matte Black, Brown, Chairside Tables, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of Poplar solid and Ash veneer | Yes |
|---|---|
| Top panel has decorative hand-chiseled v-grooves | Yes |
| Drawer has dovetail joinery, and a wood-on-wood guide | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Dimensions | 14.00″W X 24.00″D X 24.00″H |
| Weight | 35.27 lbs |
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 14 × 24 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Oak/matte Black |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Barrington Two Tone |
Contact Us
"*" indicates required fields