Ava Accent Table
SKU:
9122-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Ava Accent Table is a modern glam piece that brings sophistication to your space. Crafted from textured cast aluminum, it’s tactile and visually stunning. The champagne gold finish adds opulence without compromising subtlety.
Product Details
| Color/Finish | Gold |
|---|---|
| Color Details | Gold Metal |
| Material | Cast Aluminum |
| Style | Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 20.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Modern glam design in a champagne gold finsh | Yes |
| Crafted from textured cast aluminum | Yes |
| Functionality meets style, offering a stylish companion blending contemporary design with a touch of glamour | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 22 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Collection | Ava |
Contact Us
"*" indicates required fields