Audrey Accent Table
SKU:
9902-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brass, Chairside Tables, Gold
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Audrey Accent Table features a modern styling. The architecturally inspired iron base features an antique bronze finish. The accent table is completed with the solid Italian marble tabletop.
Product Details
| Color/Finish | Brass |
|---|---|
| Color Details | Antique Brass |
| Material | Iron, Marble |
| Style | Contemporary |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Square |
| Shipping Weight | 32.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| This accent table features modern, contemporary styling | Yes |
| The iron table frame has an antique brass finish | Yes |
| The Italian marble table top features creamy off-white tones | Yes |
| No assembly needed | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 25 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gold |
| Detail Color | Brass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Audrey |
Contact Us
"*" indicates required fields