Andra Leather Round Accent Table – Cocoa Brown
SKU:
51012038
Category: Chairside Tables
Tags: Brown, Chairside Tables, Classic Home, Cocoa Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
This drum-shaped Andra Accent Table is a perfect union of design and exudes understated luxury. Wrapped in top-grain leather and topped with a smooth mango wood surface, its rich textures bring depth and sophistication to any space. Available in Cocoa Brown, Chestnut and Tan.
Product Details
| Overall Dimensions | 16”W x 16”D x 22.5”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather, Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 18.7 lbs |
| Table Top Thickness | 1″ |
| Weight | 18.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 22.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cocoa Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Andra |
Contact Us
"*" indicates required fields