Aston Outdoor Sofa – Natural/gray
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Experience the perfect harmony of modern design and natural resilience with the Aston Sofa. Designed for life—the Aston Sofa combines the strength of Grade-A teak with the softness of plush cushions. Its clean lines and durable construction promise lasting style for open-air lounges and tranquil escapes.
Product Details
| Overall Dimensions | 82”W x 38”D x 27”H |
|---|---|
| Materials | Grade-A Teak Wood, 100% Olefin |
| Weight | 149.6 lbs |
| Weight | 149.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 82 × 27 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Aston |
Contact Us
"*" indicates required fields