Alameda 53″ Outdoor Round Dining Table – Black
SKU:
51005875
Category: Outdoor Dining Tables
Tags: Black, Classic Home, Outdoor Dining Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Anchor your outdoor dining space with the bold charm of the Alameda Dining Table. Its striking plank tabletop, crafted from rich teak wood, exudes natural warmth with a stunning fusion of rustic character and modern design. Available in Black and Gray.
Product Details
| Overall Dimensions | 53”W x 53”D x 30.3”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood |
| Colors | Black |
| Weight | 95.5 lbs |
| Weight | 95.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 53 × 30.3 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Alameda |
Contact Us
"*" indicates required fields