Westville Outdoor Dining Chair Set Of 2 – Black
SKU:
53051699
Category: Outdoor Dining Chairs
Tags: Black, Classic Home, Outdoor Chairs
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Designed for outdoor living, our Westville Dining Chairs feature strong mahogany wood frames and weather-resistant Olefin fabric cushions. Whether hosting dinner parties or enjoying quiet mornings, these chairs bring effortless charm to your patio.
Product Details
| Overall Dimensions | 20.08”W x 24.5”D x 35”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Rope, Mahogany Wood, 100% Olefin |
| Weight | 15.91 lbs |
| Weight | 15.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 20.08 × 35 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Westville |
Contact Us
"*" indicates required fields