Baselogic™ Bronze Adjustable Base – Queen
SKU:
500833019-7550
Categories: Full, King, Split California King, Twin XL
Tags: Adjustable Bases, Beautyrest, Bronze
Brand: Beautyrest
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Baselogic Bronze comes with head adjustability, a wired remote, 9 inch legs that are removable for a zero-clearance profile and it’s foldable for easy moving.
Product Details
| Comfort | Head adjustability |
|---|---|
| Remote | Wired |
| Dimensions | 80″L x 60″W x 12.25″H |
| Weight | 112.44 lbs |
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 × 12.25 in |
| Brand | Beautyrest |
| Color | Bronze |
| Bed Size | Full, King, Split King / Cal King, Twin XL |
| Collection | baselogic Bronze Adjustable Base |
Contact Us
"*" indicates required fields