Vernon Power Reclining Sofa with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A versatile showstopper, the Vernon power reclining sofa has everything you need for ultimate comfort. Its sleek, modernized silhouette is upholstered in a family-friendly, leather-like fabric with CloudLux™ down alternative seat toppers and headrests that will put you on cloud nine. Customizable Zero Gravity recline, and adjustable heat and massage bring the best in relaxation, while the drop-down back cushion contains storage, cupholders, and a charging tray to keep everything you need within reach. Kick back and stand out, all with Vernon.
Product Details
| Collection | Vernon |
|---|---|
| Carton Volume | 56.840 |
| Carton Weight | 338.000 lb |
| Product Weight | 307 lb |
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vernon |
Contact Us
"*" indicates required fields
