Chevy Fabric Two-Cushion Sofa
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Sink into soft comfort with the Chevy sofa. With conveniently removable seat cushions designed for everyday wear, Chevy has luxury built to fit daily life. Complete the look with extra pillows included, and this sofa is sure to be your favorite place to take a little me time. Sleek design and inviting comfort, all in one package. Meet the Chevy sofa.
Product Details
| Collection | Chevy |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Removable |
| Spring Unit | DualFlex |
| Style | Transitional |
| Type | Sofas |
| Carton Volume | 52.75 |
| Carton Weight | 140 lb |
| Product Weight | 140 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 33 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | No Color |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
Contact Us
"*" indicates required fields
