Sleepers Pop Up Sleeper Sofa W / 2 Pillows – Gray
SKU:
U3077-09-03
Category: Sleeper Sofas
Tags: Emerald Home Furnishings, Gray, Sleeper Sofas
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Cozy up your home with the soft textures and tones of the Bianca sofa. The knobbly effect of the snowy boucle upholstery mutes the straight modern lines into an invitation for comfort. A convenient pop-up base instantly converts the sofa into an extra sleeping area or creates space to lounge when binge-watching the latest season of your favorite show. Not too bold but not too boring, Bianca is just right.
Product Details
| SU Dim Length | 86.6 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 37.4-63.85 in |
| SU Dim Height | 34.2 in |
| CTN Dim Length | 87 in |
| CTN Dim Width | 37.75 in |
| CTN Dim Height | 23.25 in |
| CTN Volume | 44.19 cft |
| CTN Weight | 223 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 86.6 × 37.463 × 34.2 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sleepers |
Contact Us
"*" indicates required fields