Walker-3pc Sectional W / 4 Pillows-grey
SKU:
U4395-11-16-12-03-K
Category: Sectionals
Tags: Emerald Home Furnishings, Gray, Grey, Sectionals
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Composed in a clean, contemporary style the Walker collection is a u-shaped sectional with a smaller footprint. This collection’s pale gray fabric with dark gray lowlights provide a look of ease while adding exceptional comfort. Tailored with sophistication, the Walker collection is sure to compliment your space beautifully.
Product Details
| SU Dim Length | 61.8 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 126 in |
| SU Dim Height | 38.2 in |
| Fabric | 100% Polyester |
| Seat Base | Sinuous Spring |
| Seat Cushion | Pocketed Coil |
| Toss Pillows Included | 4 |
| Leg Material | solid wood |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 61.8 × 126 × 38.2 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sectional |
Contact Us
"*" indicates required fields