Sectional Repose-2pc Chofa-lsf Loveseat Rsf Chaise-light Grey
SKU:
U4174-11-12-33A-K
Category: Sectionals
Tags: Emerald Home Furnishings, Gray, Light Grey, Sectionals
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Repose feels like a cozy cocoon, inviting relaxation and lounging at the end of the day. Perfect for the family or living room, the Repose pairs comfort and style for the ultimate movie night.
Product Details
| SU Dim Length | 107.25 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 64 in |
| SU Dim Height | 37.75 in |
| Fabric | 100% Polyester |
| Seat Base | Sinuous Spring |
| Seat Cushion | Foam |
| Toss Pillows Included | 4 |
| Leg Material | solid wood |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 107.25 × 64 × 37.75 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sectional |
Contact Us
"*" indicates required fields