Wyatt Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Find simplified indulgence in the Wyatt power recliner. We’ve streamlined our prime modern relaxation innovations into this recliner for all the luxury you need in a simple package. The wide, transitional style track arms cradle you as Wyatt’s power control empowers you to customize your Zero Gravity recline for a weightless feel. Need a place to kick back and scroll? Wyatt has a USB-A and USB-C ports to keep your devices charged and within reach. The Wyatt recliner, your everyday downtime destination.
Product Details
| Collection | Wyatt |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 27.083 |
| Carton Weight | 186.000 lb |
| Product Weight | 161 lb |
| Weight | 161 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Wyatt |
Contact Us
"*" indicates required fields