Camden Power Recliner with Power Headrest
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Euro flair. Customizable comfort. The Camden power recliner has all the comfort you could ever need, with all the style you could ever want. This recliner is expertly engineered to deliver each user’s ideal relaxation experience. Zero Gravity recline makes you feel weightless, while you can use the power control to adjust your headrest and recline. USB-A and USB-C charging ports conveniently located in the power control keep your devices fully charged and within reach. The comfort of the future, in a timeless silhouette. Bring it all home with Camden.
Product Details
| Collection | Camden |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 39.810 |
| Carton Weight | 190.000 lb |
| Product Weight | 177 lb |
| Carton Volume | 39.765 |
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 47 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Camden |
Contact Us
"*" indicates required fields