U906 Clara Swivel Chair W / Wood Base – Moss
SKU:
U906-04-08
Category: Chairs
Tags: Chairs, Emerald Home Furnishings, Green, Moss
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
SWIVEL CHAIR W/ WOOD BASE – MOSS
Product Details
| SU Dim Length | 30 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 34 in |
| SU Dim Height | 34 in |
| CTN Dim Length | 32.5 in |
| CTN Dim Width | 30.5 in |
| CTN Dim Height | 31.5 in |
| CTN Volume | 18.07 cft |
| CTN Weight | 75 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 30 × 34 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Green |
| Detail Color | Moss |
| Style | Transitional |
| Collection | U906 Clara |
Contact Us
"*" indicates required fields